Українська асоціація економістів -міжнародників запрошує взяти участь у міжнародній науковій конференції «Трансформаційні процеси в Україні після російсько-української війни: міждисциплінарні оцінки», яка відбудеться 24-25 листопада 2022 р. в м. Києві (он-лайн). Мова – українська, ангглійська.
Для обговорення пропонуються такі питання:
І. Економіка.Відновлення економіки на сучасній техніко-технологічній та інформаційно-цифровій базі. Створення економічних, фінансових, інтелектуальних, психологічних передумов для відбудови економіки в оптимальні терміни з урахуванням внутрішніх потреб та зовнішнього попиту на продукцію вітчизняного виробництва. Розробка короткострокової програми післявоєнної відбудови економіки за термінами, фінансуванням, інституційними механізмами.
ІІ. Політика.Трансформація внутрішньої політики спрямовується на подальше зміцнення єдності, згуртованості української нації, набуття нових рис ментальності, які були продемонстровані під час війни.
Зовнішня політика підпорядковується створенню надійних механізмів безпеки країни, реалізації стратегічного курсу інтеграції з Європейським союзом, активна участь у європейських і світових геоекономічних і геополітичних процесах, пропозиції щодо удосконалення системи світового урядування.
Післявоєнна концепція внутрішньої політики, нова парадигма зовнішньої політики.
ІІІ. Соціальна сфера.Розробка дієвих механізмів шляхом внесення відповідних змін до законодавства щодо підтримки сімей, які понесли людські втрати, втрати житла, інших об”єктів нерухомості; визначення обсягу пільг і привілеїв учасникам бойових дій, членам територіальної оборони; створення належних побутових і соціальних умов дітям-сиротам, що постраждали внаслідок війни, державна підтримка осіб з низькими доходами шляхом надання субсидій, підвищення рівня мінімальних пенсій у відповідності з прожитковим мінімумом. У процесі економічного відновлення, підвищення загальної факторної продуктивності рівень заробітної плати в Україні повинен досягти рівня країн-сусідів на заході (Польща, Словаччина). Трансформаційний варіант соціальної політики, як відповідь на виклики воєнного часу і післявоєнного відновлення.
ІУ. Гуманітарна політика:освіта, наука, культура і мистецтво, релігія.
Освіта.Трансформація освітянського простору усіх рівнів за головними критеріями і показниками має наближатися до норм, стандартів і інституційних механізмів Європейського Союзу.
Наука. Трансформаційні процеси потребують інституційної перебудови системи Національної академії наук, оптимізації її структури, визначення пріоритетних напрямів, посилення прикладного характеру досліджень, продукування відкритих інновацій для вітчизняних галузей. Важливим завданням стає інтеграція академічної та університетської науки задля отримання синергійного ефекту та наукових результатів європейського і світового рівня, а також включення вітчизняної науки у науковий простір ЄС.
Культура.Домінанти культурної політики: національне відродження, розбудова демократичної суверенної України, відкритість, використання здобутків світової культури, широка пропаганда в інформаційній політиці звитяг народу України у російсько-українській війні, дієва контрпропагандистська діяльність. У сфері релігії закріпити позитивну тенденцію переходу осередків московського патріархату до Української православної церкви, продовжувати еволюційний процес церковного об”єднання.
Тези обсягом 200 слів прохання надсилати до 01 листопада 2022 р. на адресу marynahmara@gmail.com.
Результати оцінювання тез науковим комітетом - 15 листопада 2022 р.